Spolupráca – práca finančného poradcu

 • Úspech nie je náhoda

  Nároky na finančného poradcu/sprostredkovateľa sa za posledné roky výrazne zvýšili. Už nestačí vedieť len pekne rozprávať a ovládať základné informácie o produktoch. Požiadavky klientov ako aj konkurencia v tomto odvetví sa neustále zvyšuje.

  Verím, že budúcnosť tejto práce je ukrytá v dvoch činnostiach. Prvou je kvalitný a rýchly servis existujúcim klientom, aby cítili, že vám na nich skutočne záleží. Tou druhou je schopnosť byť „na očiach“ a byť natoľko zaujímavým, aby sa klienti chceli s daným poradcom sami stretnúť.

   

  Som presvedčený, že úspech je nevyhnutný pokiaľ robíte správne konkrétny sumár činností a aktivít. Dnes sa dá všetko štatisticky merať a sledovať, takže je to vec čísel a pravdepodobnosti. Pre lepšie pochopenie popisujem nižšie môj zoznam činností, aktivít a dosiahnutých výsledkov.

Odbornosť

Mám detailne naštudované metodiky jednotlivých produktov, vďaka čomu patrím medzi špičku na trhu. Pomáhal som aj niekoľkým bankám a poisťovniam pri vývoji ich produktov.

Administratíva

Spolu s asistentkou Katkou máme skvelo navrhnuté procesy tak, že klient je o všetkom informovaný od úvodného stretnutia so mnou až po dokončenie zmluvy s Katkou. 

Rýchlosť

Môj response time, ako aj môjho administratívneho tímu je pri riešení potrieb klientov v drivej väčšine do 24 hod. najnekôr však do 48 hod.

Google

Môj web je pri kľúčových slovách „finančný poradca“ a „finančný sprostredkovateľ“ v rámci top 5 pozícií na googli. Priemerná vyhľadávanosť týchto kľúčových slov je mesačne na úrovni cca 1000. Pri mnohých ďalších kľúčových výrazoch mám na googli pozíciu v top 10.

Fanpage

Na fanpagei mám vyše 2030 fanúšikov, čo patrí k špičke v rámci našej brandže.

Recenzie

Vyše 50 recenzií na sociálnych sieťach zvyšuje dôveryhodnosť mojej osoby a poskytovanej služby, vďaka čomu sa maximalizuje pravdepodobnosť kontaktovania nových klientov.

Médiá

Moje články, analýzy a názory sú prezentované v médiách, čo zvyšuje dôveryhodnosť a rozširuje okruh potenciálnych klientov.

Portfólio

Za rok 2017 som sprostredkoval takmer 300 zmlúv. Z pohľadu zloženia portfólia v počte zmlúv tvorili hypotéky 25%, životné poistenie 17,5%, DDS 4%, SDS 11%, podielové fondy 10%, vkladové produkty 10%, neživotné poistenie 24% a spotrebné úvery 0,5%.

Tržby

Vysoká odbornosť, výborne nastavené obchodné procesy, administratíva a marketingové aktivity sa dlhodobo prejavujú aj v narastajúcich tržbách. Prehľad nájdete na finstate.

Servis

Klientom zasielam každý kvartál aktuálny prehľad o finančných produktoch, na čo používam vlastnú sms bránu a Mailchimp. Priemerná otvárateľnosť mojich kampaní je dlhodobo na úrovni 65%.

Efektivita

Pri príprave ponuky pre klienta používam predpripravené šablóny a prepočty, ktoré šetria čas a maximalizujú úspešnosť predaja.

Zobrazenia

V odbobí od 1.1.2017 do 31.8.2018 navštívilo moju stránku vyše 40 000 nových návštevníkov s vyše 100 000 zobrazeniami stránok. S týmito číslami mi nikto, kto dnes ešte klientov obvoláva, nemôže konkurovať.

Content

Kvalitný obsah publikovaný pravidelne je dnes základom úspechu. Každý mesiac vydávam cca 2 nové články.

Publikum

Priemerný dosah zverejneného článku po spropagovaní je na úrovni 15-20 000 ľudí.

Trendy

Prostredníctvom moderných technológií sledujem hľadané výrazy užívateľov na vyhľadávačoch a správanie užívateľov na mojej webstránke, čím dokážem s veľkou presnosťou zvoliť témy článkov a voliť správne kľúčové slová.

Kalkulačky

Vyvinul som vlastné online porovnávače finančných produktov, ktoré slúžia klientom na získanie transparentných informácií a zároveň slúžia ako kontaktný formulár.

Kancelárie

Mám otvorené kancelárie v Bratislave a Košiciach, avšak sme schopní vyriešiť požiadavky na celom území Slovenska.

 • Kontakt

  Pokiaľ ste finančný sprostredkovateľ, dáva vám zmysel o čom som písal vyššie, rád sa s vami podelím o mojej know-how a pomôžem vám posunúť vašu prácu na vyšší level. Ozvite sa mi na slavo@slavomirmolnar.sk alebo na 0908 829 097.